Ballagás 2015. Ballagás 2015.

A Veszkényi tagóvoda

Veszkény község első óvodájáról az 1930-as évek közepétől vannak ismereteink. Ez "Nyári Napközi otthon" volt, a mezőgazdasági munkák ideje alatt fogadta a kisgyerekeket. A folyamatosan működő óvoda alapítási éve 1952., a volt uradalom cselédlakásából lett kialakítva.

1994-ben került átadásra a falu közepén a Polgármesteri Hivatallal egy épületben lévő, konyhával is egybe épített 766m2 területű jelenlegi óvoda. A folyamatosan csökkenő gyerek létszám miatt a Fenntartó Önkormányzat 1995-ben megszüntetett egy csoportot. Pár év múlva a növekvő gyermeklétszám ismét lehetővé tette a két csoport működését.

Óvodánk 2009 szeptembere óta a Király-tó Óvoda és Bölcsőde tagintézménye. Két csoportban 3 óvónő és két dajka foglalkozik a gyerekekkel. Az óvoda udvara tágas, felszereltsége megfelelő. A szomszédos spotcsarnokot rendszeresen használják a gyerekek. Pár perces séta után már kiérünk a házak közül, a természetes környezetbe. Óvodánk gyerekei és dolgozói a faluközösségének aktív tagjai.