KIRÁLY-TÓ Óvoda és Bölcsőde

Tapolcai Ildikó
hazhelyiovoda@gmail.com

Logopédia

A cél 5-6 éves korosztály beszéd- és hangképzési hibáinak javítása, az iskolára való felkészítés. Minden nevelési év szűrővizsgálatokkal kezdődik, melyeknek tartalma: a beszédhibás nagycsoportosok és középsősök spontán beszédének meghallgatása, ill. képek megnevezése, után mondása. Továbbá az iskolába készülők feladatlapot is töltenek ki, mely a várható olvasási nehézségek kiszűrésére hivatott. Ezek alapján kezdődnek meg az egész évre szóló logopédiai foglalkozások, órarendi beosztásban, napi - heti rendszerességgel, kiscsoportos (max. 5 fő) ill. egyéni órák keretében, a logopédiai szobában, az óvoda épületében. Logopédusaink éves szinten 60-65 gyermek ellátásáról gondoskodnak. Az eredményes munka folyamata, hogy a logopédus a foglalkozásokon a hangképzés alapvető szabályainak elsajátítása után irányt ad a fejlesztésre, amit otthon napi gyakorlással, ismétléssel rögzítenek és automatizálnak.

Vissza az előző oldalra!
KIRÁLY-TÓ Óvoda és Bölcsőde - Magyar